Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı Dil Okulu

Rusya Dil Okulları

Rusya Dil Okulları

Rusya dünyanın en büyük ülkesidir. Dünyanın sekizde birini kapsar. Çok milletli bir ülke olup Asya ve Avrupa ülkelerine yayılmıştır. En önemli nehirleri Volga ve Don nehirleridir. Yerleşim genelde nehir kenarlarında yoğunlaşmıştır. Bu muhteşem büyük coğrafya yıl boyunca bir çok turiste ev sahibi yapmaktadır. Aynı zamanda Rusya Dil Okulları, Rusça öğrenmek isteyen öğrencilerin buluşma noktası haline gelmiştir.


RUSYA’DA DİL EĞİTİMİ

En yaygın dil okulları en büyük şehri olan Moskova ‘da yer almaktadır. Moskova ‘yı St.Petersburg ve Irkutsk şehirleri kovalamaktadır. Rusya Dil okulu programları genelde 2 hafta ile 52 hafta arasında düzenlenmektedir. Öğrenci Rusçayı iyi bir şekilde  yaklaşık olarak 5-6 ay içerisinde öğrenmektedir.


RUSYA’DA YEMEK KÜLTÜRÜ

Soğuk bir karasal iklime sahip olan Rusya’da yeme-içme de ülkemize göre farklılık gösterebilmektedir. Kahvaltıda peynir, sucuk, yumurta, tereyağı, çay veya kahve tüketilmektedir. Sabah kahvaltısında çorba da yenilebilir.  ‘’Yenilebilir ‘’ denir çünkü çorbaları sebze bakımından oldukça yoğundur. En ünlü çorbaları Borşç (borç) olarak bilinmektedir. Havuç, soğan, sarımsak, kırmızı pancar, patates, lahana, bal kabağı ,sığır eti, kümes hayvanı ve koyun etleri tüketilmektedir. Türkiye – Rusya arasındaki ticari ve siyasi ilişkilerin kuvvetli olması Rusçanın öğrenilmesinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.


RUSYA’DA ULAŞIM

Ulaşım olarak çok fazla demir yoluna sahip olan Rusya’ da Dil Okulu’ na gitmek isteyen öğrenciler hiç zorlanmadan toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorlar.  Çok gelişmiş tren ağlarına ve karayollarına sahiptir. Şehirlerde tramvay , metro ve metrobüs oldukça yaygındır.


RUSYA’DA PARASAL İŞLEMLER

Resmi para birimi Rubledir. Rusya’da parasal olarak yaşam maliyetleri 300$-600 $ arasında değişmektedir. Yemek giderleri genelde 150 $- 200$ ‘dır. Taksi kullanma oldukça yaygındır , bunun sebebi akaryakıt fiyatlarının oldukça düşük olmasındadır.  Su, elektrik, gaz masrafları Türkiye ‘ye göre düşüktür.


RUSYA’DA İKLİM

Karasal bir iklime sahip olup yaz dönemlerinde sıcaklık ortalama +25 derece, kışları -15 dereceye kadar düşmektedir.

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız