Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Work & Study

Avustralya Work & Study

Avustralya Work & Study

Avustralya’ da Work and Study yapma şartı minimum 12 haftalık dil kursuna kayıt yaptırmaktır. Ancak vizenin daha kolay alınabilmesi için öğrencilerin aynı zamanda mesleki eğitime kurslarına katılmayı öneriyoruz. Avustralya’da bulunan bu kurslar, Vocational Education an Training (VET) kurslarıdır. Yani mesleki eğitim kursları, katılımcıları alanlarında geliştirerek kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştırmaktadır. VET kurslarının süresi 24 ile 36 hafta arasında değişmekte olup finans, pazarlama ve turizm gibi konularda alınabilir. Bu süre toplamda ortalama 1 yıl sürecektir ve öğrenciler bu süre içerisinde yasal olarak çalışma hakkına sahiptir. Saatlik olarak Sydney’ de ortalama 10-12 dolar kazanılırken, Melbourne’ da bu ücret saatlik 14-16 dolardır.


Avustralya’nın başkenti Canberra’dır. Ancak en eski, büyük ve kozmopolit şehri Sydney’dir ve 4 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. Melbourne ve Brisbane, Sydney’ den sonra gelen büyük ve gelişmiş şehirlerdir. Melbourne, Avustralya’nın kültür başkenti olarak bilinir.


Avustralya, dil eğitim sektöründe son 10 yılda ön plana çıkan en önemli ülkelerden biridir. Yurtdışı eğitim denildiği zaman İngiltere ve Amerika’ya rakip olabilecek en iddialı ülke arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda vize anlamında yapılan önemli değişiklikler Avustralya’yı daha da çekici hale getirmiştir.


Avustralya dil okulları, sertifika ve diploma programları, lisans ve yüksek lisans eğitimleri gibi pek çok farklı programa katılmanız mümkündür. Türk öğrenciler tarafından en cazip ülke seçeneklerinden biri halinde gelen Avustralya öğrencilere pek çok ayrıcalık tanımaktadır.


Avustralya eğitim almanın size sağlayacağı olanaklar;

  • Dünyanın en gelişmiş ve yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir ülkede bulunma şansı,
  • Dünyanın en güvenli yaşanabilir ülkeleri arasında 4. Sırada olan bir ülkede yaşam fırsatı,
  • Yasal çalışma izni bulunması ve kolay iş bulma imkânı,
  • Yasal çalışma izni sayesinde ayda ortalama 1500 AUD kazanma şansı,
  • Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Avustralya’da yapan öğrencilere 2-4 yıl arasında eğitim sonrası tam zamanlı istedikleri bir işte çalışma imkânı sağlaması,
  • Yaşam giderlerinin diğer ülkelere nazaran daha ekonomik olması şeklinde devam etmektedir.

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız