Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Vize

İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesinde öncelik olarak yapılması gerekilen şey vize başvurusundan önce dil okulu ücretinin tamamının okula gönderilmesidir. Avustralya, Malta ve İrlanda dışında hiçbir ülkede bu kural yoktur. İrlanda Konsolosluğu, vizeden önce okul ücretinin ödendiğine dair dekontu vize dosyasında görmek istediği için öğrencilerin hepsi vizeden önce tüm ücretini ödemek zorundadır. Bu noktada belirtmeliyiz ki vizenin olumsuz olması durumunda ödenilen ücret öğrenciye iade edilmektedir.


İrlanda vizelerinin hepsi ilk etapta 3 ay verilmektedir. 3 aydan daha uzun bir süre için gidecek olan öğrencilerimiz vizelerini İrlanda’da uzatmak zorundadırlar. Her ülkede olduğu gibi vize başvurunda bulunacak kişilerin ya da onların sponsorlarının hesaplarında belli miktarda para olmak zorundadır. Bu miktar ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.


İrlanda’daki bir diğer önemli belgeyse diğer ülkelerde olduğu gibi niyet mektubudur. Bunların dışında bulunan önemli bilgileri de aşağıda görebilirsiniz:

  • Başvuru VFS Global Vize Merkezi aracılığıyla yapılmaktadır.
  • Online form New Life vize ekibi tarafından doldurulur.
  • Okul kabul belgeleri ile birlikte öğrenciler VFS Global’e giderek, hafta içi 08:30 - 15:30 arasında başvuru yapabilir.
  • Bütün evraklar yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevrilmiş olmalıdır.
  • VFS Global, gerekli gördüğü durumlarda ek belge talep edebilir.
  • Diğer vizelere göre, özellikle uzun dönemli başvurularda, vize değerlendirme süreci daha uzun sürebilmektedir.


İrlanda Vizesi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen arayınız. Telefon:  0 551 640 69 09

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız