Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı Dil Okulu

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

MALTA HAKKINDA

Taş anıtları, orta çağ yapıları ve Calypso Mağarası ile önemli turizm ülkelerinden biri olan Malta, Akdeniz’in ortasında İtalya’nın ve Sicilya Adası’nın güneyinde bulunmaktadır. 316 km2 yüz ölçüme ve 400 binin üzerinde nüfusa sahip olan ülke, Malta, Gozo ve Komino olmak üzere 3 adadan oluşmaktadır. Bu adaların en büyüğü olan ve ülkeye adını veren Malta adası, ülkenin kültürel, ticari ve idari merkezidir. İkinci büyük ada olan Gozo ise balıkçılık, turizm ve tarımın yapıldığı kırsal karakterli bir yer iken Comino adası, bu adaların en küçüğüdür ve bir otel dışında yerleşim alanı yoktur. Ülkenin başkentliğini dar ve dolambaçlı sokakları ve devasa barok kilisesinin egemen olduğu ana meydanıyla Valletta kenti yapmaktadır. Ülke taş anıtları, orta çağ yapıtları, yol üstü şapelleri, mağaraları ve dünyanın en eski insan yapıları ile açık hava müzesi gibidir.


Malta'da dil okulları öğrencilere çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bunun yanı sıra okullar düzenledikleri sosyal aktivitelerle dil eğitimi alan öğrencileri eğlendirmektedirler. Malta, Gozo adası ve Comino adası olmak üzere 3 ana adadan oluşmaktadır. Ülke Sicilya’nın kuzeyinde İtalya’ya bir feribot mesafesindedir. Malta adasının başkenti Valetta’dır. Malta, dil eğitimi almak isteyenler için şüphesiz ki en eğlenceli ve bol sosyal aktiviteli seçeneklerin başında gelmektedir. Sıcak iklimi, güvenli atmosferi ve deniz, kum, güneş üçlemesi ile öğrencilerin cazibe merkezi olarak konumlanmıştır. Tüm bunların yanında köklü bir tarihe de ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede gezilebilecek bir çok tarihi katedral, müzeler ve kaleler mevcuttur.


Avrupa Birliği üyesi olan ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Aynı zamanda Avrupalıların tercih ettiği önemli turizm merkezlerinden biri olan Malta’da Akdeniz iklimi görülmektedir.  Güneşli günlerin fazla olduğu iklimi, kumsalları ve yedi bin yıllık tarihiyle ülke önemli bir turizm merkezi olmanın yanında günlük hayatta İngilizcenin konuşulduğu önemli dil öğrenim merkezlerinden biridir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesi olduğundan dolayı adadaki hemen herkes İngilizce bilmektedir. Dil eğitimi için burayı tercih eden kişiler hem Maltalılarla hem de dil öğrenmek veya turistik amaçla buraya gelen farklı dil ve kültürden birçok insanla pratik yapma imkânı bulmaktadır. Avrupa’da İngilizcenin ana dil olarak kullanıldığı İngiltere ve İrlanda’ya göre iklim ve yaşam koşulları bakımından daha avantajlı olan ülke birçok ülke vatandaşı tarafından dil eğitimi için tercih edilmektedir.


MALTA DİL OKULLARI

Uluslararası birçok dil okulunun şubesinin bulunduğu Malta, İngilizce öğreniminin yaygın olduğu önemli ülkelerden biridir. Dil öğretmenlerinin çoğu İngiltere’den gelmiştir veya uluslararası dil öğretim sertifikalarına sahiptirler. Malta’daki dil okulları, öğrenci kabul eden aileler ve diğer turizm kuruluşları Malta Turizm Otoritesi (FELTOM) tarafından denetlenmekte ve akredite edilmektedir. Malta’daki dil okulları genel İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık İngilizcesi gibi farklı amaçlar için eğitim vermektedirler. Ayrıca dil okulları bu İngilizce eğitimlerinin yanı sıra birçok sportif, sosyal, kültürel aktivite de sunmaktadırlar.


​Dil eğitimi için Malta’ya gelen öğrencilerin konaklamasını genellikle dil okulları organize etmektedir. Burada öğrencilere aile yanı, apart otel, yurt veya otel gibi alternatifler sunulur. Aile yanı konaklama için öğrenci kabul edebilecek aileler hem dil okulları hem de Malta Turizm Otoritesi tarafından denetlenmekte ve akredite edilmektedir. Aile yanı konaklama dil eğitimi için diğer alternatiflere göre daha iyidir. Ailenin yanında kalan öğrenci hem aile bireyleri ile hem de orada kalan diğer öğrencilerle günlük hayatın içerisinde de İngilizce pratik yapma imkânı bulabilmektedir. Aile yanında tercihe ve bütçeye göre tek kişilik veya iki üç kişilik odalar tercih edilebilir. Aile yanı konaklama yarım pansiyon ya da tam pansiyon şeklinde olabilmektedir. Alerjiniz varsa ve inancınızdan dolayı istemediğiniz yiyecekler varsa bunlar aileye bildirilir ve yanında kalacağınız aile buna göre seçilir. Anlaşamamazlık veya memnuniyetsizlik gibi durumlarda dil okulu tarafından yanında kaldığınız aile değiştirilebilir. Ancak ne var ki farklı bir kültürden bir ailenin yanında kalacağınızın bilincinde olmanız ve beklentilerinizi buna hazırlamanız iyi olur. Alerji, temizlik ve inanç bakımından hassas olan öğrencilerin aile yanı konaklamayı değil, apart otel, yurt veya otel seçeneklerini tercih etmeleri daha iyi olur.


İngiltere ve diğer ülkelerde yer alan pek çok okulun Malta’da şubeleri bulunmaktadır. Turistik bir ülke olmasından dolayı konaklama seçenekleri değerlendirilirken mümkün olduğunca yemeklerin dâhil olduğu bir konaklama türü seçmekte ekonomi açısından fayda bulunmaktadır. Aile yanında konaklama kadar çeşitli öğrenci yurtları ve oteller de oldukça yaygındır.


Malta’da dil okulları her pazartesi başlangıç yapmak için uygundur. İngiltere’de dil eğitimi sürenizi ve okula başlayacağınız tarihi siz belirlersiniz.


Anlaşmalı Olduğumuz Okullardan Bazıları:

  • ACE Langugage School
  • AM Language School
  • Atlas Language School (ALS)
  • ClubClass
  • EC English 
  • English Language Academy (ELA)
  • International House Malta
  • LAL Language Centers
  • Link Language School
  • Sprachcaffe

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız