Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Work & Study

Dubai Work & Study

Dubai Work & Study

Dubai’ de Work and Study programına katılmak isteyen öğrenciler en az 12 hafta süreliğine bir dil kursuna kayıt olmalıdırlar. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gelişmiş emirliği olan Dubai, kozmopolit şehir yaşantısıyla, yüksek yaşam standartlarıyla ve eşsiz kültürel yapısıyla dikkat çekmektedir.


7 emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkent Abu Dhabi’den sonra ikinci büyük emirliği olan Dubai; Orta Doğu Arap yarımadasının doğusunda, Basra körfezinde yer almaktadır.


Dubai’yi cazip kılan etmenler ise ;

  • Halkının %85 inin İngilizce konuşuyor olması,
  • Son 10 yılda atak yapıp hızla gelişmeye devam eden bir ekonomiye sahip Birleşik Arap Emirlikleri’ ne bağlı bir şehir olması,
  • Yaşam standartları yüksek bir şehir olması,
  • Kentin kozmopolit yapısı, suç oranının düşük olması,
  • Şehir merkezindeki bölge insanının ağırlıklı uluslararası gruplardan oluşması,
  • Birçok milletten insanın Dubai’ yi turistik seyahat açısından tercih etmesi,
  • Ülkemize 4 saatlik bir uzaklıkta kalması,
  • Kolay vize vermesi ve banka hesabında para bulundurma zorunluluğunun olmaması,
  • En az 12 hafta dil okuluna kayıt yapıldığı takdirde haftalık min. 20 saat çalışma izninin çıkması,


Konaklamanız için çeşitli seçenekler mevcuttur. Rezidans, hosteller ve oteller bunlardan bazılarıdır. English Sudies Dubai’nin sizler için anlaşmış olduğu Uninest Student Residences;  temiz, konforlu, uygun ve çeşitli imkânları barındıran bir konaklama tipi olarak öne çıkmaktadır. Uninest öğrencilere en-suit odalarda sınırsız internet, spor salonu, teras, ortak çalışma alanları, yüzme havuzu gibi imkânlar sunmaktadır. Okulunuza 50 dakikalık mesafede kalan Uninest rezidanslarından her gün öğrenciler için ücretsiz shuttle kalkmaktadır.


Dubai’de yapılan düzenlemeler ile dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, en az 12 hafta eğitim aldıkları takdirde resmi olarak haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olurlar. Bunun için öğrencilerin BAE İş Kanunu bünyesinde yer alan Çalışma Bakanlığı’ndan izin almaları gerekmektedir. Dubai’de öğrenciler iş buldukları takdirde, genellikle saatlik ortalama 6-8 $ arasında değişen ücretler alır.


Dubai’deki aktiviteler, etkinlikler ve eğlenceler sanıldığından da fazladır.

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız