Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı Dil Okulu

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları

AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ

Son 10 yıldır yaşam kalitesinin yüksek, keyifli, eğitim standartları yüksek ama maliyetlerinin düşük oluşu nedeniyle İngilizce öğrenmek isteyenler tercih edilmeye başlayan doğal güzellikleri ile ünlü Avustralya; özellikle uzun dönemli İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan dil öğrencileri için tavsiye edilmektedir. Çok sayıda özel dil okulunun yanında üniversiteler bünyesinde sunulan dil programları da oldukça yaygındır. Avustralya hükümetinin de ülkedeki dil okullarının tanıtımını desteklediği görülmektedir. Dil eğitimi sunan kurumların ELICOS, NEAS, English Avustralia gibi derneklere üye olmalarına dikkat etmekte fayda bulunmaktadır.


Yabancı öğrencilerin katılabilecekleri programların haftalık minimum ders saati 20 saattir. Çoğu okul bunu gözetecek şekilde program ayarlamaktadır. Ayrıca öğrenci vizesi alabilmek için öngörülen eğitim süresi minimum 24 hafta olmalıdır. Daha kısa süreli dil eğitimine katılacak öğrencilerin durumları vize görevlileri tarafından değerlendirilerek turist vizesi ile kısa süreli programlara katılmaları sağlanabilir.


En çok tercih edilen şehirler arasında Sydney ve Melbourne gelmekle beraber yaşam giderlerinin daha düşük olabileceği Perth, Brisbane, Gold Coast, Cairns gibi şehirler de dil eğitimi alacak öğrenciler tarafından değerlendirilmektedir.


Avustralya’da yabancı öğrencilerin haftada 20 saat part time çalışma izni bulunmaktadır. Çalışarak birçok öğrenci hem tecrübe kazanmakta hem de yaşam masraflarını çıkarabilmektedir.


Avustralya’da Konaklama

Avustralya’da konaklama olarak aile yanı yemekli ve yurt tek veya çift kişilik seçenekler sunulmaktadır. Öğrenciler; öğrenci apartlarında 2/3 kişilik paylaşımlı odalarda, aile yanı konaklamalarında ise tek kişilik sabah kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon seçeneğini tercih edebilirler. Öğrenciler maksimum 20 dk otobüs yolculuğu ile okullarına kolaylıkla ulaşabilirler.


Avustralya’nın iklimi bölgelere göre farklılık göstermektedir. Nisan sonundan Ekim’e kadar kış ayı yaşanır, Temmuz’da ise hava sıcaklığı ülke genelinde en düşük seviyededir. Avustralya’da Kasım’dan Nisan ayına kadar ise yaz mevsimi yaşanır ve ortalama sıcaklık 15-35 derece arasında seyreder. Para birimi Avustralya Doları’dır (AUD). Melbourne ve Sydney şehirleri Türkiye’ye göre 8 saat ileridedir. Farklı bölgelere göre saat farkları değişebilmektedir.


Uçuş süreleri, aktarma noktası ve kullanılan havayoluna bağlı olarak ortalama 18–25 saat arasında değişmekte ve aktarmalarla 32 saate kadar çıkabilmektedir. Öğrenci olarak gitmek isteyen kişilere ise Avustralya Hükümeti, ülkeye varmadan önce “Yabancı Öğrenci Sağlık Sigortası “ (OSHC) yaptırmalarını şart koşar.


OSHC ‘ nin Özellikleri:

 1. Muayene ücretlerinin hemen hemen hepsini karşılar,
 2. Devlet hastanelerinin hepsinde tedavi görme hakkı verir,
 3. Acil durumlarda ambulans vb. hizmetleri kapsar,


Avustralya Dil Okulları

Başkenti Canberra, en büyük şehri Sydney olan bu muhteşem ülkenin ana dili İngilizcedir.  Avustralya’da dil okulları Sydney, Melbourne, Cairns ve Brisbane’de yoğunlaşmıştır. Hem eğitim alıp hem de tatil yapabileceğiniz bu cennet ülke, BM tarafından hemen hemen her sene Dünya’nın en yaşanılabilir ülkesi seçilmektedir. Refah düzeyi yüksek toplumsal yapısı, sıcakkanlı insanları, doğal güzellikleri, hiç dokunulmamış yer üstü kaynakları, parkları bahçeleri ormanları ve muhteşem kıyılara sahip olması ile öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.


Şehir merkezleri tam bir metropol hayatı sunmasına rağmen yeşili ve doğayı asla bozmamış ve korumaya da devam etmişlerdir. Çevrenizde işten, okuldan çıkıp, kumsallara koşan ve sörf yapmayı, yüzmeyi seven insanlar ile beraber olmak istiyorsanız, Avustralya da dil eğitimi almak tam da size göre diyebiliriz. Hem güneşinin sıcaklığı, hem havasının temizliğiyle hayatı tatile dönüştürmeyi başarmış bir cennet köşesi.


Ülke çok nüfuslu bir yapıya sahip olmasına rağmen asla ön yargı barındırmayan bir sosyal ve politik anlayışla yaşamaktadır. Kendi kalite ve standartlarında bulunan ülkelere oranla eğitimler hem daha düşük maliyetli, hem de para birimi açısında TL ye biraz daha uygundur. Ayrıca mühendislere Nitelikli Mühendislik Vizesi kolaylığı sunan ender ülkeler arasındadır.


Anlaşmalı Olduğumuz Okullardan Bazıları:

 • Ability English
 • EC English
 • Envirotech Education
 • Eurocentres
 • ILSC Language College
 • International House
 • Kaplan International Languages
 • LSI
 • Oxford House College (OHC English)

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız