Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Vize

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ

Kanada’ya 6 ay ve daha fazla süreyle eğitim için katılacak öğrenciye ise ‘’Study Permit Visa’’ verilmektedir. Bu vize türünde, eğitim alınacak süre kadar vize verilir. Fakat mevcut eğitiminizi tamamladıktan sonra, eğitiminizi uzatmak isteyen öğrenciler Kanada’da vize sürelerini uzatabilir.

Her ülkede olduğu gibi vize başvurusunda bulunacak kişilerin ya da onların sponsorlarının hesaplarında okul, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi gösterecek miktarda para olmak zorundadır. Sponsorun ya da öğrencinin hesabında, kanada yaşam masraflarını karşılayabilecek tutarda miktar olması gibi aynı zamanda okul ücreti tutarı kadar da öğrencinin hesabında para bulundurması gerekmektedir.


Kanada’da vize başvurularında en önemli belgeyse niyet mektubudur. Öğrenci neden Kanada’yı tercih ettiğini, Kanada’da ne kadar kalacağını döndükten sonra neler yapacağını net bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Bu noktada uzman danışmanlarımız  niyet mektubu konusunda öğrencilere ücretsiz danışmanlık vermektedirler. Bunların dışında bulunan önemli bilgileri de aşağıda görebilirsiniz:


Vize başvuruları ortalama 1 hafta ile 6 hafta arasında sonuçlanmaktadır.


KANADA TURİST VİZESİ

Kanada turist vizesi veya Kanada öğrenci vizesi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen arayınız. Telefon: 0 551 640 69 09

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız