Ara

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı Dil Okulu

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ

İrlanda dil okullarında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi İrlanda'nın başkenti olan Dublin‘dir. Aynı zamanda Dublin İrlanda’nın en büyük şehridir. Kuzeybatı Avrupa’da bulunan İrlanda’nın sınırları , batıda Atlas Okyanusu’yla , doğuda İrlanda Denizi’yle , güneydoğuda St George Kanalı’yla ve güneyde Kelt Denizi ile çizilmiştir. Dublin , bugün de aldığı göçle Çin’den Romanya’ya kadar birçok ülke insanının gözde tercihleri arasında. Birası , kiliseleri , soğuk havası ve yağmurdan nasibini almayan topraklarıyla Dublin , tüm dikkatleri üzerine toplayan bir başkenttir. İrlanda’nın gözbebeği ve Londra’dan sonra Britanya’nın en önemli merkezi konumundadır.


İRLANDA’DA GEZİLECEK YERLER

İrlanda’ya gidip de görmeden dönülmeyecek güzelliklerden birisi de Phoenix Parkı’dır. Liffey Nehri’nin kuzeyinde ve şehrin merkezine 2-4 km uzaklıkta olan bir parktır. 707 hektarlık bir alanı kapsar. Büyük bir alana yayılan bu park , hayvanat bahçesi ve başkanlık konutlarıyla , New York’taki Central Park’ın 2 katı büyüklüğünde bir eğlence ve dinlence alanıdır. Aynı zamanda sanatsal açıdan da zenginliklere sahiptir.


İrlanda Ulusal Galerisi, ücretsiz ziyarete açıktır ve çerisinde 2.500 tablo 10.000 farklı sanat eseri barındırır. Leinster Evi de yine ücretsiz ziyaret edebileceğimiz yerler arasında. Dublin Kalesi , Powerscourt Arazisi , Kilmainham Gaol , Jameson Distillery Bow St , Ha’penny Bridge , Dublinia National Botanic Gardens , Dublin Zoo , General Post Office-Dublin , National Wax Museum Plus ve daha birçok esere ev sahipliği yapan şehri keşfetmek sizin için çok eğlenceli olacaktır. Farklı kültür, dil ve dinleri tanırken St Patrick Katedrali , Christ Katedrali dikkatinizi çekebilir.


Öncelikle Dublin nüfusu çok genç bir yerleşim merkezidir. Şehirdeki insanlarının yarısı 25 yaşın altındadır. Dublin özellikle üniversiteli yoğun bir şehir. Çok hareketli bir eğitim merkezi ve genç nüfus popülasyonu yüksek olması sebebiyle , yurtdışı eğitim için çok tercih edilen bir yerdir.


En büyük eğlence mekanlarının başında Temple Bar gelmektedir. Yeni insanlarla tanışıp , dostluk kurabileceğiniz ve güzel bir atmosfer yakalayabileceğiniz bir pubtır. Porter House’da da İrlanda biranızı yudumlarken , müziğin tadını çıkarabileceğiniz en eski publardandır. İçmek kadar yemeğe de önem verenlerdenseniz , akşam yemeği için People adlı mekan sizi çok mutlu edecektir. Özellikle soğan çorbası ve Sezar salatası beğeni toplayan bu mekandan tıka basa doyarak kalkacaksınız. Dublin’e gitmek için en iyi zamanlar ise 17 Mart ( St. Patrick’s Day ) ‘tır. Çünkü müzik , eğlence ve sokak sanatına gözünüz doyacaktır. Kışın giderseniz de kış festivalleri güzel aktiviteler olabilir. Ulaşım da oldukça kolaydır. Otobüs hattı , raylı ulaşım sistemi , tramway gibi seçeneklere sahipsiniz.


İRLANDA’DA VİZE

İrlanda bir Avrupa ülkesi olmasına rağmen Schengen vizesiyle Dublin’e girmek olası değildir. Dublin’e gitmenin tek yolu İrlanda vizesi almaktır. Dublin istatistiklere göre Avrupa’nın en mutlu ülkesi ve araştırmalara göre yaşanılacak en iyi başkent özelliğine sahiptir.


Yabancı öğrencilerin vize almak için AVATS web sitesinden online randevu almaları gerekir. Başvuru yaptıktan sonraki adımlar şunlardır; Vize tipi hangi ülkeden başvuru yapacağınıza göre değişeceğinden, talimatları dikkatlice okuyun. Başvuru formunuzun, orijinal pasaportunuzun, pasaport boyutlu renkli fotoğraflarınızın imzalı bir özetini göndermeniz, ilgili ücreti ödemeniz ve istenen tüm evrakları eksiksiz sunmanız gerekir. Buraya tıklayarak başvuru durumunuzun 'onaylandı' olarak güncellenip güncellenmediğini kontrol edin, ondan önce uçak bileti almayın. Eğer vizeniz onaylanmazsa, iki ay içinde yeniden başvuru yapabilirsiniz. Ülkeye vardıktan sonra, Kayıt Ofisi ile İrlanda Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesi'nden randevu alın. Oturma izni almak için 300 € ücret ödemeniz gerekmektedir.


İRLANDA’DA WORK AND STUDY (OKU & ÇALIŞ PROGRAMI)

Eğitim için ülkemizden ve diğer ülkelerden pek çok öğrenci misafir eden İrlanda, ikinci resmi dilini İngilizce olarak kabul etmiştir. Bu sebepten dolayı İngilizce öğrenmek isteyen İngilizcesini geliştirmek isteyen pek çok öğrenci İrlanda dil okullarını tercih eder. İrlanda, dil okulu için ülkesine gelen öğrencilere çalışma imkanı sağlıyor. İrlanda’da Work and Study ile hem dil okuluna gidip yabancı dil öğrenmek hem de çalışıp para kazanmak istiyorsanız 25 hafta süreli bir dil okuluna kayıt olmalı ve gerekli izinleri almalısınız. 25 hafta dil okuluna kayıt olup haftada 20 saat part-time çalışma izni alabilirsiniz. Dil eğitimi alırken çalışıyor olmanız dil eğitiminizi büyük ölçüde destekler. Çünkü dil eğitiminde en önemli ayrıntılardan birisi pratik yapabilme imkanına sahip olmaktır hem dil okulu eğitimi alarak hem çalışarak sürekli yabancı insanlarla iletişim halinde olacağınızdan, dil okulunda öğrendiklerinizi gün içerisinde pratik yapabileceksiniz. Bunun yanında yurtdışında okuyan bir öğrenci olarak harçlığınızı kazanıyor olmanın keyfini çıkarabileceksiniz. Yaz aylarında ve sömestr dönemlerinde part-time çalışma izni yerine full-time çalışma izni alabilirsiniz. Aynı zamanda akademik yıl programı ile vizenizi 8 aya kadar uzatıp, 6 ay dil eğitimi aldıktan sonra 2 ayda İrlanda’da fazladan kalma imkanına sahip olabilirsiniz.


NEDEN İRLANDA'DA DİL EĞİTİMİ ALMALIYIM?

Eğitim, hayatınız için bir hazırlıktan ziyade hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Ve bu, İrlanda'ya tam yakışan bir deyiştir, çünkü bu ülkedeki eğitim serüveniniz derste geçirdiğiniz zaman ile başlar ve daha bilgili, daha olgun, daha ilgili ve ilgi çekici bir birey olmaya giden gelişiminiz ile devam eder.


Böylece, bilgi birikiminizi geliştirme fırsatı bulmanın yanı sıra, kendinizi keşfetmek, büyümek ve gelişmek, anlatacak harika hikayeler biriktirmek ve bireysel deneyimlerinizin tadını çıkarmak için bolca zamanınız olacaktır. İrlanda'daki dil eğitiminizde edineceğiniz eşsiz vasıflar, hayatınızın geri kalanı için karakterinizi şekillendirecektir. Bu gerçekten yaşamınızı tamamen dönüştürecek bir deneyim olacaktır.


Ne üzerine eğitim almak isterseniz isteyin, size mükemmel standartta ve üstün kaliteli eğitim sunacak uygun bir kurum bulacağınızdan emin olabilirsiniz. İrlanda'daki bir dil okulunda eğitim almayı seçmek, gelecekteki kariyeriniz için bir mihenk taşı olacaktır. Yurtdışında eğitim alacak öğrencilerin çoğu, ilk defa evlerinden uzakta kalırlar. İrlanda Hükümeti, öğrencilerin kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri ve yeni çevrelerine mümkün olduğunca çabuk alışabilmeleri için her türlü yardım ve imkânı sunar.


Seyahat etmek, hiç şüphesiz insanın zihnini geliştirir. İrlanda’daki bir dil okulunda eğitim almak dünya görüşünüzü değiştirecek, yeni kültür ve gelenekleri tanımanıza imkan sağlayacak ve böylece daha evrensel bir bakış açısı geliştirmenize sebep olacaktır.


İRLANDA’DA KONAKLAMA

Dublin’de konaklama genellikle öğrenci yurtları ve aile yanı konaklama alternatifleri söz konusudur. Yurtlar 2-3 kişilik odalardan oluşmaktadır. Aile yanı ise tek kişilik kahvaltı dahil , yarım pansiyon olabilmektedir. Konaklayacağınız yer ile dil okulunuz arası 20 dakikalık otobüs mesafesindedir. İrlanda İngiltere’ye göre daha uygun , Türk sayısı daha az , aktivite açısından çok çeşitli kültür-medeniyetleri ve insanları tanıyabileceğimiz ve dil konusunda büyük ilerleme kaydedebileceğimiz bir tercihtir.


Dublin’de İngilizce dil eğitimi alırken biriktirdiğiniz güzel anılar, deneyimler ve gelişen yabancı diliniz yanınıza kar kalacak, mutlu bir şekilde ülkenize dönmenize sebep olacaktır. Belki de dönmez , yeni maceralara atılırsınız, kim bilir.. Fakat şuna emin olabilirsiniz, deneyimlediğiniz yurtdışı tecrübesi size yeni ufuklar ve bakış açıları kazandıracak ve artık her şey daha güzel olacak.


İRLANDA’DA DİL OKULLARI

İrlanda dil okullarında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi İrlanda'nın başkenti olan Dublin‘dir. Aynı zamanda Dublin İrlanda’nın en büyük şehridir. Kuzeybatı Avrupa’da bulunan İrlanda’nın sınırları , batıda Atlas Okyanusu’yla , doğuda İrlanda Denizi’yle , güneydoğuda St George Kanalı’yla ve güneyde Kelt Denizi ile çizilmiştir. Dublin , bugün de aldığı göçle Çin’den Romanya’ya kadar birçok ülke insanının gözde tercihleri arasında. Birası , kiliseleri , soğuk havası ve yağmurdan nasibini almayan topraklarıyla Dublin , tüm dikkatleri üzerine toplayan bir başkenttir. İrlanda’nın gözbebeği ve Londra’dan sonra Britanya’nın en önemli merkezi konumundadır. 


İrlanda'nın hareketli başkentinden vahşi batı sahillerine kadar ülkenin her köşesinde yer alan dil okulları, dünya çapında tesisleri ve en yüksek eğitim standartlarına sahip olmaları ile dünya çapında ünlüdür. İster iş İngilizcesini geliştirmek isteyen bir yönetici, ister takviye kursuna ihtiyaç duyan bir İngilizce öğretmeni ya da sınava hazırlanmak isteyen bir üniversite öğrencisi olun, İrlanda dil okulları herkese hitap edecek kurslara ve akredite edilmiş eğitim programlarına sahiptir.


İrlanda'daki dil okulları, ülkeye gelen öğrencilerin yeni ortamlarına alışmaları ve ziyaretlerinin sorunsuz ve keyifli geçmesi için gereken tüm bilgilere sahip olmalarını sağlama konusunda oldukça titizdir. Tüm eğitim kurumlarının yabancı öğrencilerin herhangi bir konuda danışabileceği uzman bir personeli bulunur.


Dublin kelimesinin orijinali aslında “Dubh Linn“ ‘dir. Ve İrlanda dilinde bu kelime siyah havuz anlamına gelir. Aynı zamanda tarihine bakacak olursak; Dublin kasabasının 9.Yüzyılda Norse’ler tarafından kurulduğu biliniyor. Ayrıca 17.Yüzyıl ve sonrasında İrlanda’nın George adında dört farklı kralı olmuş ve şehrin gelişmesinde önemli rol oynamışlardır. Bu krallar , Dublin’in tarihi dokusunu oluşturan mimarı eserlerin büyük bölümünü oluşturmuşlardır. Dublin‘in en popüler değerlerinden biri olan Guinness Birası , dünyaca ünlü bir içki markasıdır. Bu içkilerin üretildiği bina aynı zamanda görkemli, güzel bir yapıya sahiptir ve ziyaretçilere açıktır.


Anlaşmalı Olduğumuz Okullardan Bazıları:

 • ATC Dil Okulları
 • Atlas Language School
 • Berlitz
 • British Study Center
 • CES
 • Cork English Academy
 • EC English
 • Emerald
 • Eurocentres
 • Frances King School of English
 • Griffith College
 • IBAT College -The Language Gallery (TLG)
 • International House
 • International School of English (ISE)
 • ISI English Language School
 • Kaplan International Languages
 • LAL
 • New College Group
 • Malvern School
 • Oxford House College (OHC)
 • Oscars International

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını New Life Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, New Life ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 


1- Eğitim Planınızı Oluşturuyoruz

New Life Yurtdışı Eğitim olarak uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.


2- Sizi vize sürecinizi hazırlıyoruz

Eğitim planını oluşturduğumuz öğrencilerimizi “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. Eğitim planını oluşturmuş öğrencilerimizi, ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlayacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda sorunsuz bir şekilde yönlendiriyoruz. Tüm süreci sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime alıyoruz.


3- Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimlerini veriyoruz

Öğrencilerimize minimum 45 dakikalık Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz. Bu konuda elbette ki her şeyi önceden ön görebilmek mümkün değil! Yurtdışına çıkmak ayni zamanda birçok maceranın kapısını aralamak ve sürprizlere hazırlıklı olmak demek.. Ancak New Life olarak taahhüdümüz, karşılaştığınız her sorunda, siz öğrencilerimizin yanında olmak ve mümkün sürede sonuç odaklı bir şekilde çözüme ulaşmak.


4- Varış ve yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz.

Siz öğrencilerimiz için son derece heyecanlı ve bir o kadar da korkutucu olabilecek varış anınızı kolaylaştırmak adına, dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimanı transferi organize ediyoruz. 


5- Varış sonrası destek ve iletişiminizi sağlıyoruz.

New Life  olarak tüm öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman ve dinamik danışman kadromuz ile mutlaka iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz! Yurtdışı eğitim süreçlerinin tamamıyla sorun çözmek ve öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmek olduğuna inanan bir firma olarak seni de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız