Ara

Yaz Okulu

New Life Yurtdışı Eğitim New Life Yurtdışı Eğitim

Yaz Okulu

New Life güvencesiyle dil öğrenme ve gezme imkânına sahip olabilirsiniz.

Yaz tatilinde hem dil öğrenmek hem vizyonunuzu geliştirmek hem de yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışma imkânı sunuyoruz. Küreselleşen dünyada dilinizi ve ufkunuzu geliştirerek daha güzel, daha kazançlı ve daha mutlu bir gelecek planlayabilirsiniz. Farklı kültürleri gören ve İngilizce teori ve pratiğini geliştiren bütün dünya ile aynı dili konuşabilenler geleceği daha doğru okuyabilmekte ve vizyonu gelişmekte daha doğru net kararlar alabilmektedirler.

Öğrenciler iki haftalık veya daha uzun yaz okulu organizasyonlarıyla unutulmaz günler yaşıyor, bilgi ve tecrübelerini arttırıyor ve özgüvenle geleceğini planlıyor.

Yurt dışı yaz okullarında İngilizce dersleri 10-15 kişilik sınıflarda verilmekte ve öğrenciler kendi seviyelerine göre kendi yaş gruplarıyla aynı sınıflarda eğitim almaktadırlar.  Yaz okullarında İngilizce dersleri genellikle öğleye kadar olurken öğleden sonra çeşitli geziler yapılmakta ve farklı sportif, kültürel ve sosyal aktivitelerde bulunulmaktadır. Hafta sonları ise farklı şehir ve üniversite gezileri yapılmaktadır. Akşamları ise dil okulu yurdunda konaklayanlar için oyun ve film gecesi gibi değişik aktivitelerde bulunulmaktadır. Dil okullarında deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler.

Yaz okullarında ders programları, öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizce pratiği yapacak şekilde düzenlenmiştir. Bunun yanında öğrenciler; yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik gibi sportif aktiviteler yapabilmekte, spor turnuvaları, el sanatları çalışmaları, eğlenceli yarışmalar, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri gibi ders dışı aktivitelere katılabilmektedirler.

Hafta sonları tam gün ve hafta içi yarım gün olarak planlanan gezilerde öğrenciler gittikleri ülkelerin tarihi ve turistik yerlerini, müzelerini, eğlence parklarını ve alış veriş merkezlerini ziyaret ederek unutulmaz anlar yaşamaktadırlar.

İçiniz rahat olsun, “Emanetleriniz Güvendeler”

Yaz okulu programlarının her aşaması öğrencilerin huzuru ve güveni için uzmanlarımız tarafından titizlikle yürütülmekte, ülke ve program seçiminden, dil eğitimine, konaklamaya ve aktivitelere kadar her aşama sorumlu yönetim ve rehberlik kadrosu tarafından organize edilmektedir.

Yaz okulu programlarımıza katılan tüm öğrencilere, yüksek teminatlı sağlık ve seyahat sigortası yaptırılmaktadır.

​Tatilde Dil Öğrenmenin En İyi Yolu!

 • Yurtdışı Yaz Okullarına her yaştan öğrenci veya yetişkin katılabilir.
 • Kurslar farklı yaş gruplarına uygun olarak organize edilir.
 • Yurtdışı Yaz okullarına Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında (İngiltere gibi bazı ülkelerde her Pazartesi günü) başlanabilir.
 • Kurs süresi en az 2, en çok 10 haftadır. Ancak genelde tercih edilen süre 3 veya 4 haftadır.
 • En az 10 öğrencinin katılımı ile grup olarak yaz okulları organizasyonu düzenlenebilir.

Yaz Okulu Programlarımızda, öğrencilerle birlikte bir de grup lideri (Rehber Öğretmen) görev alır ve öğrencilerin Türkiye’den ayrılma, yaz okullarına devam ve Türkiye’ye dönüşünde sürekli olarak yanlarında bulunur.

Grup Dışında Bireysel Katılım da Mümkündür…

Öğrencinin diğer Türk öğrencilerle birlikte grup olarak yaz okullarına katılımını istemeyen aileler, çocukların bireysel olarak yazı okullarına katılımını isteyebilir. Bu durumda öğrenci bireysel yolculuk yapar ancak havalimanında okul yetkilileri tarafından karşılanır. Bu programa bağımsız olabilen ve günlük konuşmaları yapabilen öğrencilerin katılımı tavsiye edilmektedir.

Birçok yaz okulu programı, dünyanın önde gelen üniversitelerinin kampüslerinde ve sosyal tesislerinde verilebilmektedir. Bu üniversitelerin programlarına katılabilmek için erken rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Yaz Okulu Nedir? 

Yaz okulları 7-17 yaş aralığındaki öğrencilere, sıkılmayacakları şekilde haftada 20 derslik sınıf içi eğitimle birlikte sosyal aktiviteler, kültürel aktiviteler, spor aktiviteleri ve gezi programları sunar. Öğrenciler, yaz tatilleri süresince hem yabancı dillerini geliştirirler, hem de diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile kaynaşarak uzun dönemli dostluklar kurup farklı kültürleri de öğrenirler. Öğrenciler havaalanında ilgili okul temsilcileri tarafından karşılandıktan sonra, okul içindeki yurtlara yerleştirilirler, her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri 24 saat okul tarafından karşılanır ve sürekli olarak kontrol ve denetim altında tutulurlar. Okul yetkilileri ve öğretmenler çocuk eğitimi konusunda deneyimli ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır ve öğrencilere ailelerinin yokluğunu hissettirmeden onların yaz tatillerini dolu dolu değerlendirmeleri sağlanmaktadır . Çocuk yaşta sayılan bu öğrenciler için özel ilgi ve takip kurslar tarafından sağlanır. Ve İngiltere hükümeti, Amerika Hükümeti gibi bir çok devlet tarafından sürekli denetimden geçen bu okullarda okul yetkilileri, öğretmenler ve personeller çocuk eğitimi konusunda deneyimli, profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Nitekim öğrenciler uzman kişilerin kontrolünde ailelerin yokluğunu hissetmeden yaz tatillerini eğitimleri için değerlendirmiş olurlar.  

Yaz Okullarının Faydaları Nelerdir? 

Bu programla öğrencilere yurt dışına çıkma, gezme, eğlenme ve dil öğrenme fırsatları sunulur. Ve çoğu öğrenci hayatlarında ilk kez yurt dışına çıkma şansını bu programla yakalayıp yeni yerler görme, yepyeni arkadaşlar edinme ve küçük yaşta dil öğrenme konusunda deneyim kazanırlar. Okullar tarafından sunulan sürekli yönlendirme desteğini de alarak yeni tecrübeler edinirler. Öğrenciler, yaz tatilleri süresince hem yabancı dillerini geliştirirler,  hem de başka ülkelerden gelen arkadaşlarıyla iletişim kurarak yeni dostluklar kurarlar. 

Dersler Nasıl İşlenmektedir? 

Öğrencilerimiz, haftada 20 ders saati (1 ders 45 dakikadır) dil eğitimi almaktadırlar. Okulun ilk günü, İngilizce Seviye Tespit Sınavı’nın ardından tüm öğrencilerimiz dil seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. En fazla 15 kişilik sınıflarda, yabancı öğrencilere dil öğretmede profesyonel, sertifikalı ve deneyimli öğretmenlerce, en gelişmiş ders materyalleri ve multimedya destekli eğitim yapılacaktır. Sınıflarda gereken tüm teknik donanım bulunmaktadır. Her öğrenciye, dil seviyesine uygun bir çalışma kitabı verilmektedir.

Yaz Okulu Programlarında Fiyata Neler Dahildir? 

Fiyata dahil olan okuldan okula değişmekle beraber genel itibariyle dahil olan hizmetler şunlardır;

 • Dersler, aile yanı veya yurtta tam pansiyon tek veya çift kişilik odalarda konaklama,
 • Gidiş-Dönüş uçak bileti,
 • Havalimanı karşılama ve uğurlamalar,
 • Vize ücreti,
 • Haftada bir tam ve bir yarım gün gezi,
 • Her gün öğleden sonraları yapılan tüm sportif ve sosyal faaliyetler,
 • Ders kitapları, seviye belirleme testi,
 • Kurs tamamlama sertifikası,
 • Seyahat ve sağlık sigortası,
 • Program İçeriği

Haftalık Ders: 15/20/25 Ders

Sınıfta Öğrenci Sayısı: Ortalama 14 Yaş: 8-18

Kurs Zamanları: Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül

Kurs Süresi: 2-12 Hafta Arası

Dil Düzeyi: Her Düzey

Kurs Merkezleri:

Amerika Birleşik Devletleri; New York, Boston, Washington DC, Orlando, Miami, Texas, San Diego, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Chicago, vb.

İngiltere; Londra, Brighton, Cambridge, Oxford, Bournemouth, Ramsgate, Hastings, Eastbourne, Torquay, vb.

İrlanda; Dublin, Cork, vb.

Malta; Valletta, vb.

Kıta Avrupası; Berlin, Frankfurt, Brüksel, Paris, Roma, Madrid, Amsterdam, vb.

Kanada; Toronto, Vancouver,

Avustralya; Sydney, Melbourne, Perth, Auckland, vb.

PROGRAM AYRINTILARI

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Yaz Okullarının Özellikleri;

Kurs Zamanları:

Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül

Kurs Süresi; En az 2 hafta olmak üzere 12 haftaya kadar devam edebilir.

Dersler:

Paket programlar haftada 15 ders olarak yapılır. Ancak dileyen öğrenci haftada 20, 25 veya 30 ders saati İngilizce dersi alabilir.

Konaklama:

Paket programlar genellikle aile yanı veya yurt olarak yarım ya da tam pansiyondur. Ancak dileyen öğrenci hostel veya apartman konaklama yapabilir.

Ulaşım:

Paket programı seçen öğrenciler THY, Lufthansa, KLM, Delta ve British Airways gibi havayolları ile yolculuk yaparlar. Havalimanında okul yetkilileri tarafından karşılanır ve konaklayacakları yere kadar götürülürler. Kurs bitiminde ise yine okul yetkilileri tarafından havalimanına bırakılırlar.

Etkinlikler ve Geziler:

Yurtdışı yaz okullarında öğrenciler okul tarafından organize edilen gezi ve etkinliklere özellikle hafta sonları katılabilir. Etkinliklerin bir kısmı paket fiyatlara dahil iken bazı etkinlikler ve geziler için ekstra ücret ödemek gerekebilir. Fakat çocuklar ve gençler için yaz okulları programında fiyata cep harçlığı haricinde her şey dahildir.

Seyahat ve Sağlık Sigortası:

Paket yaz okullarında öğrencilere seyahat ve sağlık sigortası pakete dahildir.

Yurdışında Yaz Okulu İçin Başlıca Ülkeler

Tek başına mücadele etmek zorunda değilsin, bizden dilediğin zaman yardım alabilirsin.

New Life Yurtdışı Eğitim ile iletişime geç

Yurtdışında eğitim görmek için bize ulaşmalısınız